top of page
  • Zdjęcie autoraGosia Góralska

Co to jest RTT (Rapid Transformational Therapy™)? O co w tym chodzi?

Zaktualizowano: 15 mar 2021

RTT to wyjątkowa, nowoczesna terapia hybrydowa, która łączy to co najlepsze w hipnoterapii z unikalnymi metodami pracy z umysłem.

W RTT pracujemy z umysłem podświadomym. U dorosłego człowieka to właśnie ta część umysłu kieruje średnio ponad 95% myśli, decyzji, zachowań. Dlatego zmiana kierowana tylko przez umysł świadomy - siłą woli, logicznym myśleniem - ma swoje zdecydowane ograniczenia.

Dzięki uaktywnieniu podświadomości, które uzyskujemy poprzez hipnozę, RTT daje szybkie i trwałe uwolnienie się od ograniczających przekonań i nawyków (już w 1 do 3 sesji!), aby móc skutecznie i znacząco poprawić jakość życia.

W wielu problemach nawet 1 sesja RTT wystarcza, aby dokonać głębokiej transformacji.


Autorką metody RTT jest Marisa Peer – wielokrotnie nagradzana terapeutka brytyjska, autorka wielu publikacji, trener pionierskich metod opartych na hipnoterapii.

Marisa stworzyła swoją metodę w oparciu o ponad 30-letnie doświadczenie pracy z klientami. Fundamentem jej pracy było przekonanie, że nie potrzebujemy długich lat, aby zrozumieć i zmieniać procesy kierujące działaniem naszego umysłu. Marisa poszukiwała narzędzi, które w prosty, praktyczny i efektywny sposób zapewnią szybką i trwałą zmianę.


Na czym polega wyjątkowość RTT?

RTT jest metodą pracy zaprojektowaną tak, aby zapewniać szybką ulgę w problemie i trwałe rezultaty, zwykle już podczas 1-3 sesji. W RTT poprzez hipnozę pracujemy z Twoją podświadomością, która jest wyjątkowym zasobem. To jak sejf, w którym jest przechowywane skrzętnie wszystko, co przeżyłaś/eś i czego doświadczyłaś/eś. Doświadczenia, które ukształtowały Twój stosunek do siebie, świata i życia, sposób myślenia i zachowania.

U dorosłego człowieka podświadomość wpływa na ponad 95% decyzji i aktywności podejmowanych w ciągu dnia. Dlatego docierając do podświadomości zmieniamy stary „program”, który już Ci nie służy i zastępujemy go nowym.

Efekty sesji są dodatkowo wzmacniane nagraniem transformacyjnym, przygotowanym specjalnie dla Ciebie, którego słuchasz przez co najmniej 21 dni, aby utrwalić nowe nawyki myślowe.


Jakie są korzyści z procesu RTT?

- pomaga zrozumieć źródło problemu

- pomaga uwolnić się od negatywnych nawyków, przynosi ulgę w bólu fizycznym i emocjonalnym

- poprawia jakość życia, dodaje energii

- uwalnia od stresu, lęków, fobii, uzależnień

- działa szybko, przynosi trwałe zmiany

- dzięki RTT odzyskasz radość życia - możesz robić rzeczy, których zawsze pragnęłaś / pragnąłeś


W jakich konkretnie problemach RTT może pomóc?

RTT ma bardzo szerokie zastosowanie, m.in. w następujących problemach:

· Niska samoocena i brak pewności siebie

· Problemy emocjonalne, np. kontrola gniewu

· Stany lękowe, depresja, fobie (np. lęk wysokości, lęk przed lataniem, chorobami, zwierzętami, lęk przed upływającym czasem, itp…)

· Uzależnienia (palenie, picie alkoholu, narkotyki, hazard)

· Zachowania kompulsywne np. jedzenie

· Problemy z wagą ciała

· Problemy z jakością pracy i motywacją

· Problemy z pamięcią / koncentracją

· Brak celu w życiu

· Blokady związane z pieniędzmi

· Trudna żałoba po stracie bliskiej osoby


RTT świetnie sprawdza się też w wielu dolegliwościach czy ograniczeniach fizycznych o podłożu psychosomatycznym np.

· Bezsenność

· Niepłodność

· Problemy skórne – np. egzemy

· Powracające stany bólowe np. migreny

· Choroby autoimmunologiczne


RTT może również pomóc zdecydowanie złagodzić objawy naturalnych procesów zmian w naszym ciele związanych z upływającym czasem, np. menopauzy.


Jak wygląda podstawowy proces RTT i ile czasu trwa?

Podstawowy proces RTT składa się z kilku elementów:

- wywiad telefoniczny (potwierdzenie problemu, nad którym będziemy pracować, ustalenie, jakiej zmiany oczekuje Klient itp.) – ok. 30min

- Zasadnicza sesja RTT online lub bezpośrednie spotkanie - śr. 2h.

Sesja składa się z kilku części: indukcja hipnotyczna, regresja do przyczyny problemu i jego zrozumienie, zmiana niekorzystnego przekonania na pozytywne i wzmacniające, transformacja oparta na pozytywnych sugestiach. W trakcie sesji jesteśmy cały czas w dialogu i kontakcie.

- ind. nagranie transformacyjne do słuchania przez co najmniej 21 dni (nagranie trwa śr. 15-20min)

- kontakt mailowy (lub przez komunikatory) dzień po sesji, tydzień po sesji oraz 3 tygodnie po sesji (wsparcie w zmianie, możliwość wyjaśnienia ewentualnych pytań, uzgodnienie dalszych kroków, jeśli są potrzebne)


Do czego służy nagranie transformacyjne?

Nagranie transformacyjne to bardzo ważny element procesu. Utrwala on zmianę zainicjowaną w trakcie sesji, tak aby nowe nawyki myślenia na stałe wyparły stare, które Ci nie służą.

Nasz umysł lubi to co znajome (nawet jeśli to wcale nie jest dla nas dobre…) a unika tego, co nieznajome. Nagranie więc pozwala uczynić coś, co było obce / nieznajome, czymś naturalnym, znajomym, bliskim.


Co to jest hipnoza i czy jest bezpieczna?

Hipnoza jest naturalnym stanem świadomości, polegającym na skupieniu uwagi do wewnątrz. Każdy z nas doświadcza stanu hipnozy regularnie – w trakcie zapadania w sen i budzenia się, kiedy jesteśmy totalnie zaabsorbowani jakąś czynnością, zanurzeni w niej (np. w trakcie oglądania filmu, czytania super interesującej książki, zabawy grą komputerową itp.).

W stanie hipnozy Twoja uwaga jest skierowana do wewnątrz, nie martwisz się tym, co na zewnątrz. Dzięki temu Twój umysł krytyczny / świadomy jest wyciszony. To pozwala na lepszą komunikację z podświadomością. Jest ona wtedy bardziej podatna na sugestie, co pozwala na szybsze formowanie nowych nawyków myślowych.

Nie obawiaj się – hipnoza nie przejmie Twojego umysłu! Tak naprawdę przez głębszy wgląd w siebie dajesz Twojemu umysłowi jeszcze większe pole do działania. Masz pełną kontrolę – nic czego nie chcesz nie może się wydarzyć, nie przyjmiesz żadnej sugestii, której nie chcesz.


Kiedy pojawiają się rezultaty?

To indywidualna sprawa.

Obserwujemy jednak 3 zasadnicze reakcje:

– Zmiana natychmiastowa – czujesz zmianę w sposobie myślenia / zachowania / w odczuciach w ciele już w trakcie sesji i/lub zaraz po niej

– Zmiana stopniowa – dostrzegasz zmiany stopniowo, krok po kroku. Np. coś Cię zaskakuje w Twojej reakcji na negatywny impuls, czujesz zmiany w ciele, widzisz, że inni zaczynają się inaczej zachowywać w stosunku do Ciebie.

– Zmiana odroczona – nie dostrzegasz wyraźnej zmiany w trakcie sesji, tuż po niej ani nawet kilka tygodni po sesji i nagle, któregoś dnia, odkrywasz, że coś się zasadniczego zmieniło, że inaczej patrzysz / reagujesz na siebie i świat wokół.


Najważniejsze, aby zaufać sobie i procesowi oraz nie stresować się swoimi reakcjami (czy ich brakiem). Regularny wgląd w siebie, spokój, zaufanie sobie - to bardzo pomaga w efektywnej transformacji. A nowa jakość życia „po” jest cudowną nagrodą:-)


#RTT #RTTworks #Iamenough #hipnoterapia #marisapeermethod

1054 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page