top of page
_U6A8603-Edit-Edit-Edit-Edit-Edit.jpg
_U6A8604-Edit-Edit-Edit-Edit-Edit-Edit.j
_U6A8604-Edit-Edit-Edit-Edit-Edit-Edit-E
Joga twarzy: Usługi

Joga twarzy

Odmłodzenie, które czujemy wewnątrz i widzimy na zewnątrz

Nasza twarz zmienia się z wiekiem, odkrywając wiele o nas – drogę życiową, emocje, napięcia, stan zdrowia. Szczególnie nasza mimika oraz nawyki, utrwalane przez lata, wpływają na napięcia mięśni, pogłębiające się zmarszczki i asymetrie. Często niestety te nagromadzone doświadczenia powodują na twarzy smutek, zmęczenie czy frustrację, w rezultacie dodając nam lat.


Jednak to od nas zależy w jaki sposób i jak bardzo zmieniamy się z wiekiem.

_U6A8679.jpg

Co to jest joga twarzy wg Face Yoga Method™

Joga twarzy wg FACE YOGA METHOD™  (w skrócie FYM) to zestaw ponad 70 ćwiczeń adresujących wszystkie partie mięśni twarzy i szyi. 

FYM została stworzona przez Japonkę Fumiko Takatsu, która rozwija tę metodę od kilkunastu lat i z sukcesem promuje ją na świecie.  

Główne elementy praktyki to:

  • ćwiczenia mięśni twarzy, szyi i głowy – rozluźniamy to co spięte, wzmacniamy to co osłabione, poprawiamy cyrkulację krwi

  • techniki relaksacyjne, w tym praca z oddechem

  • proste techniki akupresurowe (nacisk i masaż określonych punktów na twarzy). 

  • właściwa postawa ciała

  • techniki mentalne (m.in. wizualizacja)  - dla wzmocnienia efektów praktyki

  • praca z nawykami dodającymi nam lat


Jest to w pełni naturalna metoda, która ma wiele benefitów. 

Nasza skóra szybciej się odnawia, nabiera blasku i lepszego kolorytu. Jest bardziej elastyczna, dzięki czemu nie poddaje się tak łatwo grawitacji. Zmarszczki się spłycają. Zauważamy więcej symetrii w twarzy. Stajemy się bardziej świadomi tego, jak używamy na co dzień naszej twarzy i dzięki temu łatwiej korygujemy nawyki, które nam nie służą.  Wyglądamy radośniej i młodziej. 

I czujemy się radośniej i młodziej, bo dzięki regularnej praktyce rozwijamy lepszy kontakt ze sobą i coraz bardziej siebie lubimy:-)

Joga twarzy: Usługi
_38A6064-Edit.JPG

Praktyka zajmuje mało czasu

Wystarczy 15 minut dziennie, najlepiej kilka minut rano i wieczorem. Sukces zależy w dużej mierze od regularności. Jednak jak już raz wyrobisz sobie nawyk i dyscyplinę praktyki oraz poczujesz jej benefity, obiecuję –będzie Ci trudno ją porzucić. Tym bardziej, że jak nauczysz się właściwie wykonywać ćwiczenia, możesz ćwiczyć gdziekolwiek, kiedy tylko masz czas i ochotę.

Joga twarzy: O mnie

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Joga twarzy: Witaj

Ciepłe słowa Klientów

Krótkowzroczność 

Od dłuższego czasu zauważyłam u siebie problemy z czytaniem, zwłaszcza tekstu przy słabym oświetleniu, zjawisko typowe w wieku 45+. Lekarz powiedział mi, że jesienią wrócę do niego po okulary. Faktycznie było coraz gorzej, długie godziny pracy przed komputerem w trybie home office dawały się we znaki na tyle, że nawet czytanie na smartphonie zaczęło być niekomfortowe, zwłaszcza wieczorem. Zdecydowałam się spróbować wpłynąć na ten proces. Udało mi się umówić się z Gosią na sesję indywidualną poświęconą jodze twarzy – dedykowaną właśnie poprawie wzroku. Przez blisko godzinę ćwiczyłyśmy razem na Zoomie, kilka ćwiczeń wzmacniających i rozluźniających. Gosia zwracała uwagę na najdrobniejsze szczegóły, właściwą postawę ciała, rozluźnienie mięśni i technikę ćwiczeń. Obiecałam sobie nie zmarnować tej sesji i „trenuję”  codziennie 15-20 minut. Po miesiącu pracy nad sobą widzę poprawę! Mój wzrok znacznie lepiej się adoptuje do zmiany odległości i chyba wrócę do czytania książek co bardzo mnie cieszy! Gosiu BARDZO DZIĘKUJĘ Ci za profesjonalną pomoc.

Asia

POLECAM POLECAM POLECAM!

Dwa dni temu zakończyłam 14-dniowy kurs online JOGA TWARZY. Był to czas spotkania z Sobą, z Moim Ciałem. Jeszcze większego uświadomienia jak wszystko jest cudownie połączone i jak możemy mieć na to wpływ. 
Dziękuję Gosi za atmosferę radości, lekkości i zabawy.

Nina

Gosiu, to co nam tutaj oferujesz, to balsam dla duszy i ciała.
Dziękuję i cieszę się na więcej!!!

K.

Małgosia to urodzona nauczycielka, uwielbiam jej sposób przekazywania wiedzy. A moje szczęki pokochały codzienne ćwiczenie „łał”

Magda

Warsztaty z Małgosią to wspaniały czas, kiedy odkrywasz siebie poprzez ćwiczenia i uważność. Jej doświadczenie, pozytywna energia i talent przekazu sprawiają, że szybko poczujesz efekty i docenisz Jogę Twarzy.

Ela

Dear Gosia,
when I asked you for some eye exercises regarding my eye issue, after I noticed, that I was not able to handle anything without glasses anymore, I never ever expected, that these eye exercises would achieve a progress in only 2-3 weeks. I know that those who never tried wouldn’t understand and believe, what I am talking about.
And that’s normal. I wouldn’t do either.
If I did notice some days, that my eyes become lazy again, it was not because of the efficiency of the eye exercises, but because I didn’t find time or was too lazy for doing the exercises. How stupid of me not to make these important exercises an inherent part in my daily routine.
I am a very sceptical person and have to be convinced, that things are worth it to spend time and energy with.
But not doing these exercises in the right way and regularly, would be wasting of time. Why? Because of headache caused by bad eye-sight...longer time needed for writing and reading...wasting money for glasses and medicine checks etc.
Thanks so much again for your valuable exercises and time, which helped me a lot 

Atiya

Joga twarzy: Opinie

Porozmawiajmy
jak mogę Ci pomóc

Umów się na bezpłatną 15-minutową konsultację

Joga twarzy: Tytuł
Joga twarzy: Pro Gallery
bottom of page